Türkiye Şampiyonu Sarıkaya Kadıgüllü

Milli Eğitim Bakanlığının Toplam Kalite Yönetimi (TKY) uygulamalarında Sarıkaya Kadıgüllü Şehit Halit Aksu İlköğretim Okulu Türkiye Şampiyonu oldu. Bir ilçe okulunun böyle önemli bir dereceyi elde etm
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Toplam Kalite Yönetimi (TKY) uygulamalarında Sarıkaya Kadıgüllü Şehit Halit Aksu İlköğretim Okulu Türkiye Şampiyonu oldu. Bir ilçe okulunun böyle önemli bir dereceyi elde etmesi Yozgat eğitimine şevk verdi, güç kattı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)‘nın Toplam Kalite Yönetimi (TKY) uygulamaları ödül yönergesi kapsamında Türkiye genelinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen TKY yarışmasında, yılın kaliteli Ekibi dalında Türkiye birincisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nca her yıl düzenlenen Toplam kalite Yönetimi ödülleri kapsamında bu yıl yaklaşık 46 bin okulun 3 bin 500 projesi arasında ilk 20'ye giren Sarıkaya İlçesi Kadıgüllü Şehit Halit Aksu İlköğretim Okulu yaptığı çalışmaların yerinde görülmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Yönetim Değerlendirme ve Geliştirme daire Başkanı Mehmet Saraç başkanlığındaki değerlendirme komisyonunca 28 Nisan 2011 tarihinde ziyaret edildi. Saha ziyaretleri sürecinde gözlem, görüşme ve doküman incelemeye dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucunda finale kalan okullar belirlendi. Binlerce okul arasından aralarında Sarıkaya Kadıgüllü Şehit Halit Aksu İlköğretim Okulu’nun da yer aldığı sadece 14 okul finale adını yazdırdı. Ziyaretler sırasında okulu gözlemleyen,, görüşmeler yapan, dokümanlar inceleyen heyetin değerlendirmeleri neticesinde Kadıgüllü Şehit Halit Aksu İlköğretim Okulu’nu TKY ekip çalışması dalında Türkiye birincisi seçildi.
Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 20.01.2020 tarihinde yazdırılmıştır.