YARDIM EDİLMEZSE KOLU KESİLECEK

Sarıkaya ilçesinde maddi zorluklar yüzünden tedavi olamayan 30 yaşındaki Şevket Dicle,Kısa sürede tedavim yapılmazsa kolum kesilecek diyerek yardım istedi.
Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki Şevket Dicle'nin sol kolu, 10 bin lira bulup tedavi olamazsa kesilecek. 2000 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 'brakial plexus' ameliyatı olan Şevket Dicle, 2009 yılında Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra, 2010 yılında bir ameliyat daha oldu. 1,5 ay süren tedavinin ardından, doktorlar Dicle'ye kolunun kesileceğini söyledi. Tedavisinin Kayseri'de özel bir hastanede yapılabildiğini ve masrafın 10 bin lira olduğunu belirten Dicle ise, "Yüzde 45 özürlü raporum var, işsizim. Maddi imkanım olmadığı için hastaneye gidemiyorum. Kısa sürede tedavim yapılmazsa kolum kesilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı devlet hastanelerinin giderini karşılıyor ancak özel hastanelerinkini karşılamıyor. Kayseri'de bulunan özel hastane bu konuda uzmanlaşmış bir hastane. Kolumun tedavisi bu hastanede yapılabiliyor ancak benim maddi imkanım yok. Devletimizden ve hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyorum" dedi.Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki Şevket Dicle'nin sol kolu, 10 bin lira bulup tedavi olamazsa kesilecek. 2000 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 'brakial plexus' ameliyatı olan Şevket Dicle, 2009 yılında Ankara İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra, 2010 yılında bir ameliyat daha oldu. 1,5 ay süren tedavinin ardından, doktorlar Dicle'ye kolunun kesileceğini söyledi. Tedavisinin Kayseri'de özel bir hastanede yapılabildiğini ve masrafın 10 bin lira olduğunu belirten Dicle ise, "Yüzde 45 özürlü raporum var, işsizim. Maddi imkanım olmadığı için hastaneye gidemiyorum. Kısa sürede tedavim yapılmazsa kolum kesilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı devlet hastanelerinin giderini karşılıyor ancak özel hastanelerinkini karşılamıyor. Kayseri'de bulunan özel hastane bu konuda uzmanlaşmış bir hastane. Kolumun tedavisi bu hastanede yapılabiliyor ancak benim maddi imkanım yok. Devletimizden ve hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyorum" dedi.
Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 21.01.2021 tarihinde yazdırılmıştır.