BİN KİŞİLİK CAMİ TEMELİ ATILDI

Boğazlıyanda Mevlana Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapımı planlanan bin kişilik caminin temeli dualarla atıldı.
Erdal İnönü Mahallesi Güneykent sitesi yakınlarına yapımı planlanan caminin temel atma törenine, Yenifakılı Kaymakamı ve Boğazlıyan Kaymakam Vekili Kerem Süleyman Yüksel, Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız, İlçe Müftüsü Mehmet Akdeniz, Dernek Başkanı Memiş Öztürk, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel, Boğazlıyan'ın gelişen bu bölgesindeki cami ihtiyacının dernek kurucuları ve hayırsever vatandaşlar tarafından hizmete açılacağını söyledi. Dernek Başkanı Memiş Öztürk ise, caminin 3 yıl içinde bitirilmesinin planlandığını, 400 metrekarelik alana kurulacak olan caminin alt ve üst katı ile birlikte bin kişiye hizmet edeceğini, yaklaşık 1 milyon liraya mal olmasını beklediklerini ifade etti. Konuşmaların ardından caminin temeli dualarla atıldı.
Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 21.01.2021 tarihinde yazdırılmıştır.