iletişimde Vergiler Tek Kaleme Düşürülüyor

Yozgat a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, cep telefonlarında değişik kalemlerde uygulanan vergilerin tek kaleme düşürüleceğini söyledi.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, cep telefonlarında değişik kalemlerde uygulanan vergilerin tek kaleme düşürüleceğini söyledi.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile birlikte Yozgat'a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, valilikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cep telefonlarındaki vergiler üzerine yöneltilen soruları yanıtlayan Bakan Yıldırım, "İnternette özel iletişim vergisi kaldırıldı. Cep telefonu iletişimin sadece yüzde 10'nu oluşturuyor, ses trafiği, gerisi mesaj ve diğer haberleşme şekilleri. Vergi konusunda maliye bakanlığımızın bir

çalışması var o çalışmalar doğrultusunda iletişimle ilgili vergiler değişik kalemlerden oluşuyor ve onu tek bir kaleme düşürme yönünde çalışmalar devam ediyor" dedi. YOZGAT
Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 26.01.2021 tarihinde yazdırılmıştır.