Yozgat Bozok Üniversitesi Hastanesinde...

Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Namık Delibaş, hastanelerinde sağlık güvencesi olan hiçbir hastadan fark ücreti alınmadığını söyledi.
Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Namık Delibaş, son günlerde halk arasında Yozgat Üniversite Hastanesi’nde hastalardan ücret farkı alınıyor şeklinde çıkan söylentilerin asılsız olduğunu belirterek, "Hastanemizde modern tıbbın bütün imkanlarını kullanarak 24 ayrı branşta 36 öğretim üyesi ile Yozgat halkına 3. basamak üst düzey sağlık hizmeti veriliyor. Sağlık güvencesi olan hiçbir hastamızdan hiçbir şekilde fark ücreti alınmamaktadır." dedi. Bozok Üniversitesi Hastanesi olarak her geçen gün bölümlerimizin sayısı artırdıklarını ve vatandaşa en kaliteli hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Delibaş, " Yalnız son dönemlerde halk arasında, üniversite hastanesinde fark ücreti alınıyor gibi yanlış bilgilerden kaynaklanan bilgilendirmeler bizim de kulağımıza geldi. Hastanemizde hiçbir şekilde ne ek ilave ücreti ne özel öğretim üyesi, nede hoca muayene farkı gibi hiç bir fark alınmamaktadır. Devlet hastanesinde uygulanan fiyat politikası aynen üniversite hastanemizde de geçerlidir. Sadece hastalardan muayene katkı payı olan 5 lira ücret alınmaktadır. Bu sosyal güvenlik kurumu tarafından alınıyor. Aynı uygulama Devlet Hastanesinde de yapılmaktadır. Bizde de devlet hastanesinde de hastalar eczaneye ilaç almaya gittiklerinde bu 5 lirayı eczaneye ödüyor. Bunun dışında hastanemizde hiçbir fark ücreti alınmamaktadır." diye konuştu. YOZGATIN SESi
Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 22.05.2019 tarihinde yazdırılmıştır.