Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında Hemşehrimiz Zeynep

Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından organize edilen ve 22-25 Ağustos 2013 tarihleri arasında Romanya'nın başkenti Bükreş'de düzenlenen 5. Yıldızlar Avrupa Şampiyonada Sorgun Belediyespor Kulübünd
Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından organize edilen ve 22-25 Ağustos 2013 tarihleri arasında Romanya'nın başkenti Bükreş'de düzenlenen 5. Yıldızlar Avrupa Şampiyonada Sorgun Belediyespor Kulübünden Zeynep Yeter Alan, 3'üncü oldu.

Bu yıl yıldızlar 55 kiloda iki kez Türkiye şampiyonu olan Sorgun Belediyesporlu Tekvandocu Zeynep Yeter Altan, Türk Milli takımına seçilerek katıldığı ilk Avrupa Şampiyonasında Türkiye'ye bronz madalya kazandırdı.

Antrenörü Ahmet Turan Dinçer, Zeynep Yeter Altan'ın milli takım kampının ardından Romanya'ya milli takımla birlikte gittiğini belirterek, "Altan, çıkarttığı başarılı maçlar sonucunda kürsüye Avrupa üçüncüsü olarak çıktı. Bronz madalya kazandı. Bu başarı Sorgun'da ve Yozgat'ta büyük bir sevinçle karşılandı. Zeynep milli takım kampı öncesi çok çalıştı çok emek verdi. Allah'a ne kadar şükretsek azdır. Allah emeklerini boşa çıkartmadı. Ben inanıyorum ki bu başarı artarak devam edecek. Zeynep, bunun kapısını açtı. Artık ulusal bazda değil, uluslar arası arenada boy gösteren bir tekvandocumuz var" dedi.

Dinçer şöyle devam etti; "Bu gösteriyor ki memleketimizin gençlerine fırsat verilip, doğru yönlendirilirse ve desteklenirse çok büyük şeyler başarıyorlar. Zeynep bunun en büyük örneğidir. Bu başarıda öncelikle bıkmadan çalışan sporcum Zeynep Yeter Altan'ı tebrik ediyor, emeği geçen bütün herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" YOZGATIN SESi
Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 22.05.2019 tarihinde yazdırılmıştır.