Derneklerimiz Yozgat İçin çalışıyor

İstanbul'da yaşayan Yozgatlılar, kurdukları İstanbul Boğazlıyan ve Köyleri Derneği ile ilçelerine sahip çıkıyor.

İstanbul'da yaşayan Yozgatlılar, kurdukları İstanbul Boğazlıyan ve Köyleri Derneği ile ilçelerine sahip çıkıyor.

İstanbul Boğazlıyan ve Köyleri Derneği Başkanı Memiş Öztekin, Boğazlıyan kültürünü ve geleneklerini yaşatmaya çalıştıklarını belirtti.      

Dernek Başkanı Memiş Öztekin, "Biz dernek üyelerimizle ilçemizin kültürünü, geleneklerini yaşatmaya ve yeni nesillerimize aktarmaya çalışıyoruz. Geçen yıl 10 Nisan'da milli şehidimiz Kaymakam Kemal Bey'i de anma programı düzenledik" dedi.

İstanbul'daki Boğazlıyanlıların memleket sevgisini, hasretini her zaman yüreklerinde taşıdıklarını belirten Dernek Başkanı Memiş Öztekin, "İstanbul'da çok sayıda Boğazlıyanlı yaşıyor. Tekstilden turizme, kamu görevinden, serbest meslek erbaplarına varıncaya kadar pek çok Boğazlıyanlı hemşerimiz alanlarında son derece başarılı çalışmalara imza atıyor. Hepimizin ortak paydası ise elbette Boğazlıyan'dır" ifadesini kullandı.

İstanbul'daki Boğazlıyanlıların birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını hatırlatan Dernek Başkanı Öztekin, Boğazlıyanlıların derneğe ilgisinin oldukça yüksek olduğunu kaydederek açıklamasında şöyle dedi:

"İstanbul'da dernek olarak Boğazlıyan'ımızın kültürünü, geleneğini yaşatmaya çalışıyoruz. Arabaşı ve mantı günlerinde hemşerilerimizle sık sık bir araya geliyoruz. Boğazlıyan'a dair anılarımızı paylaşıp, bir anlamda memleket hasretimizi dizginleme fırsatı buluyoruz. Geçen yıl 10 Nisan'da milli şehit Kaymakam Kemal Bey'i anma programı düzenledik. Bundan sonra her yıl 10 Nisan'da milli şehidimizi anacağız. Derneğimiz İstanbul'daki Boğazlıyanlıların buluşma noktasıdır."


Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 26.03.2019 tarihinde yazdırılmıştır.