Yahyasaray yolu 55 km kısalacak

Daştan: Yahyasaray yolu, Kayseri yolunu 55 kilometre kısaltacak, ticareti canlandıracak
Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, yapımına başlanan yolla Akdağmadeni-Yahyasaray-Çayıralan bağlantısını sağlayarak, ticarî ilişkilerin gelişmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Daştan, “Yahyasaray yolu Akdağmadeni’nin atar damarı olacak” dedi.
Daştan, Yahyasaray yolunun tamamlandığında Kayseri yolunun 55 kilometre daha kısalacağını kaydetti.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, Yahyasaray yolunun kumlama işleminin daha önce orman işletmesince yapıldığını, Köy Hizmetleri’nin ise ilk kez geçen yıl kumlama çalışması yaptığını hatırlattı. Daştan, “Bu yıl da tekrar kumlama yapıldı. Şimdi de yolun belli bir kısmı Özel İdare kanalıyla asfalt yapılacak” dedi.

Kayseri yolu 55 kilometre kısalacak

Daştan, yapımına başlanan yolla Akdağmadeni-Yahyasaray-Çayıralan bağlantısını sağlayarak, ticarî ilişkilerin gelişmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Daştan, “Bu yol, Akdağmadeni için çok önemli. Bu yol, Çayıralan-Kayseri hattını daha da yakınlaştıracak. Akdağmadenili daha önce Saraykent-Sarıkaya-Çayıralan-Boğazlıyan hattında Kayseri’ye giderken, şimdi Yahyasaray-Çayıralan hattından gidecek. Yahyasaray yolunun tamamlanmasının ardından Kayseri yolu 55 kilometre daha kısalacak” diye konuştu.

Yoldaki kumlama çalışmasının ardından asfalt dökülerek, kış gelmeden yolun ulaşıma açılacağını belirten Daştan, “Biliyorsunuz yol, insanın vücudundaki damarlar gibidir. Bu yol da Akdağamdeni’nin atar damarı olacak. Bu yolu çok önemsiyoruz” dedi.

(Yozgat Muhabir)
Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 23.09.2020 tarihinde yazdırılmıştır.