Hayırsever Yozgatlıdan Okul

Saraykent ilçesinde hayırsever, gurbetçi İbrahim Ertek tarafından yaptırılan 14 derslikli ilköğretim okulu binası
Saraykent ilçesinde hayırsever, gurbetçi İbrahim Ertek tarafından yaptırılan 14 derslikli ilköğretim okulu binası düzenlenen törenle eğitim öğretime açıldı.
Yozgat Valisi Necati Şentürk, AK Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun'un da katıldığı açılış törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Vali Şentürk törende yaptığı konuşmada, eğitime verilen desteğin insana yapılan en büyük yatırımlardan birisi olduğuna dikkat çekerek, ''Hayırseverlerimizin desteği ile eğitim kurumlarımızın eksiklikleri giderilirken, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin, çocuklarımızın daha modern ortamlarda eğitim görmeleri sağlanmaktadır. Hayırseverlerimize vermiş oldukları destekten ötürü kutluyorum, diğer hayırseverlerimizin de desteğini bekliyorum'' dedi.
Hayırsever gurbetçi İbrahim Ertek ise uzun yıllar yurt dışında çalışıp, emekli olduğunu belirterek, ''Emekli oluncaya kadar biriktirdiğim para ile bu okulu yaptırmak üzere yola çıktım. Ancak birikimim sadece 9 derslik yapmaya yetiyordu. Sağ olsun valilerimiz demir desteğinde bulundu 9 dersliği 14 dersliğe çıkarttık, ilçemizin ihtiyacını karşılayacak bir okul yaptırdık'' dedi.
Konuşmaların ardından, 400 bin liraya mal olan ''Marziye-İbrahim Erterk İlköğretim Okulu''nun açılışı yapıldı.
Diğer yandan voleybol ve basketbol tesisi, süt toplama merkezi ile öğretmenevi binası da hizmete girdi.

Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 21.01.2021 tarihinde yazdırılmıştır.